اخبار مربوط به دستاوردهای ایرانیان را برای ما ارسال کنید
انجمن استادان و پژوهشگران ایرانی از شما تقاضا دارد به منظور توسعه و رشد یک پایگاه علمی خبری، این انجمن را یاری فرمایید. کوشش این انجمن به عنوان یک سازمان آموزشی و علمی بر گسترش آگاهی در زمینه دستاورد های بزرگ و معاصر استادان، محققان و پژوهشگران ایرانی در رشته های مختلف است.
بدین وسیله از شما کاربران گرامی این تارنما خواهشندیم اخبار مربوط به دستاوردهای علمی، فنی، فلسفی و هنری ایرانیان را برای ما ارسال نمایید. حمایت شما تشکیل و رشد یک بانک اطلاعاتی غنی و به روز برای استفاده جامعه ایرانیان بعنوان یک مرجع علمی و تحقیقاتی را میسر می سازد. 

بدینوسیله از شما خواهشمندیم با پشتیبانی ، عزم و شور و شوق خود این پروژه را به هدف نمایش دستاوردهای برجسته جامعه ایرانی و بعنوان موفقیتی بزرگ برای همه ما جامه عمل بپوشانید.
آدرس ما برای هرگونه سوال و ارسال خبر
info@apsih.org

دوهفته‌نامه فوربز فهرستی از افراد زیر ۳۰ سال را منتشر کرده است که به نوشته این نشریه، دنیا را تغییر خواهند داد. این فهرست که به ۳۰ زیر ۳۰ مشهور است، در بخشهای پانزده‌ گانه‌ ای چون رسانه، هنر، انرژی، اقتصاد، ورزش، فناوری و مواردی دیگر تقسیم و در هر کدام از این دسته‌ها ۳۰ نفر فرد تأثیرگذار همراه با زندگینامه‌ای کوتاه معرفی شده‌اند. در فهرست بخش فناوری نام چهار ایرانی‌ تبار زیر ۳۰ سال به چشم می‌خورد. فهرست کارآفرینان و نوآوران دوهفته‌نامه فوربز به طور سالانه منتشر می‌شود.

پریسا تبریز  
130109174833_parisa_tabriz_224x280_google_nocredit
پریسا تبریز که به او شاهدخت امنیت گوگل می‌گویند، مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات کلیک گوگل است و بهبود امنیت محصولات گوگل را بر عهده دارد.
این گروه از "هکرهای استخدامی" گوگل و محصولاتش را از نظر امنیتی بررسی کرده و با کشف حفره‌های امنیتی سعی در تقویت فناوری و توسعه و آموزش امنیت گوگل دارند.
خانم تبریز در حال حاضر ۲۹ سال دارد و کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاهی در ایالت ایلینوی آمریکا دریافت کرده است.
پریسا تبریز که به او شاهدخت امنیت گوگل می‌گویند، مدیر گروه مهندسی امنیت اطلاعات کلیک گوگل است و بهبود امنیت محصولات گوگل را بر عهده دارد.این گروه از گوگل و محصولاتش را از نظر امنیتی بررسی کرده و با کشف حفره‌های امنیتی سعی در تقویت فناوری و توسعه و آموزش امنیت گوگل دارند.خانم تبریز در حال حاضر ۲۹ سال دارد و کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاهی در ایالت ایلینوی آمریکا دریافت کرده است.
داریان شیرازی
130109174523_darian_shirazi_224x280_radiusinteligence_nocredit

داریان شیرازی از ۱۵سالگی کار خود را در شرکت eBay   آغاز کرد و به سرعت به شرکت فیس‌بوک پیوست. سپس با بنیانگذاری سایت‌ها و شرکت‌های نوپایی چون Fwix  ، Fotodunk   و iCast    به موفقیت‌های بزرگی رسید. شرکت او در حال حاضر یکی از موفقترین سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات کسب‌وکارهای کوچک است که ساماندهی اطلاعات و به‌روزرسانی بیش از ۲۰میلیون شرکت کوچک را انجام می‌دهد  .

بابک پهلوان
130109174656_clever_sense_224x280_cleversense_nocredit

او با ۲۹ سال سن مدیرعامل اجرایی شرکت Clever Sense است. او در سال ۲۰۱۱ به گوگل پیوست تا به پیشرفت پروژه Google Place کمک کند. این سرویس گوگل هم برای یافتن مکان‌های مورد علاقه کاربران طراحی شده است. او در حال حاضر سرپرست نرم‌افزار آمار گوگل یا Google Analytics است.

آرش فردوسی
130109175003_arash_ferdowsi_224x280_dropbox_nocredit

آرش فردوسی یکی از بنیانگذاران سایت دراپ‌باکس Dropbox است که یک ارائه‌کننده خدمات میزبانی فایل‌ها در وب است و امکان همگاه‌سازی (synchronization)‏ پرونده‌ها روی چند رایانه مختلف یا بین چند کاربر متفاوت را از راه اینترنت فراهم می‌کند. آرش فردوسی شرکت دراپ‌باکس را همراه با یکی دیگر از دانش‌آموختگان دانشگاه ام‌آی‌تی بنیان گذاشت.

(منبع بی بی سی فارسی)

<>
سه تن از دانش آموختگان برجستۀ ايرانی در آمريکا، نامزد دريافت يکی از باارزش ترين جوايز رياست جمهوری ايالات متحده شدند.رييس جمهور آمريکا، همه ساله به تعدادی از دانشمندان و دانش آموختگان جوان اين کشور در علوم گوناگون که در نخستين مراحل زندگی حرفه ای خود هستند، به عنوان برگزيدگان رشته های علمی، بالاترين جايزه را اعطا می کند.کاخ سفيد واشينگتن اعلام کرد که پرزيدنت اوباما، نام نود و چهار تن از اين دانش آموختگان و پژوهشگران را به عنوان دريافت کنندگان جايزه سال دوهزار و يازده برگزيده است.در ميان اين عده، نام سه ايرانی نيز به چشم می خورد که دو تن از آنها، از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شريف هستند و يکی ديگر از فارغ التحصيلان دانشگاه های آمريکاست.اين سه تن عبارتند از دکتر علی خادم حسينی از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه معروف هاروارد، دکتر ياسمين مستوفی از دانشگاه نيومکزيکو و دکتر امير سلمان اوستی مهر از دانشگاه کرنل که هر سه از ممتازان دانشگاه های آمريکا محسوب می شوند.دکتر امیر سلمان اوستی مهر هم اکنون دردانشگاه کرنل در حال تدریس در رشته مهندسی کامپیوتر است. وی لیسانس خود را در رشته کامپیوتر از دانشگاه صنعنی شریف گرفته و در سال ۲۰۰۵ دکترای خود را از دانشگاه برکلی دریافت کرده است.دکتر یاسمین مستوفی نیز در دانشگاه نیو مکزیکو ندریس می کند. وی لیسانس خود را از دانشگاه شریف و دکترای خود را در رشته کامپیوتر در سال ۲۰۰۴ از دانشگاه استانفورد گرفته است.دکتر علی خادم حسینی دکتری خود را از دانشگاه ماساچوست گرفته است و پیش از آن در دانشگاه تورنتوی کانادا تحصیل می کرده است.اين جايزه که «جايزۀ رياست جمهوری برای حرفۀ نخستين دانش آموختگان» ناميده می شود، ازجمله الويتهای دولت آقای اوباما برای تشويق افراد ممتاز عرصۀ علم در جهت پيشبرد هدف های ملی آمريکا، مقابله با چالش های پيش رو، و کمک به اقتصاد کشور شمرده می شود.باراک اوباما به هنگام اعلام نام برندگان سال جاری گفت: « ديدن نوآوريهای اين دانشمندان که به مراحل مهمتری در حرفۀ خود صعود می کنند، الهام بخش است و من اطمينان دارم که اين دستآوردها نه تنها برای اين افراد همراه با پاداش خواهد بود، بلکه برای ملت ما نيز بسيار ارزش خواهد داشت. برای بسياری از آنها، اختصاص وقت گرانبها جهت راهنمايی جامعه، نشانی از توانايی های رهبری آنها نه فقط در زمينۀ علوم است بلکه آنان نمونه ای برای شهروندان می شوند.»برای گزينش دريافت کنندگان اين جايزۀ ارزشمند، شانزده وزارتخانه و سازمان دولتی هر سال، به بررسی دستآوردهای شايسته ترين افرادی می پردازند که حاصل کار آنها، چشم انداز فراخی را برای اطمينان از برتری آمريکا در عرصۀ علوم ترسيم می کند. پس از گزينش، فهرست کامل نام کانديداها در رشته های گوناگون برای بررسی و تصويب رييس جمهوری، در اختيار کاخ سفيد قرار می گيرد.اين جايزه در سال هزار و نهصد و نود و شش (۱۹۹۶) ميلادی توسط پرزيدنت بيل کلينتون بوجود آمد و توسط بخش علوم و تکنولوژی کاخ سفيد مديريت می شود. MOD با كيفيت بالا به روش YBCOمحققان دانشگاه صنعتي شريف موفق شدند ، ابررساناي 
به گزارش روابط عمومي دانشگاه صنعتي شريف ؛ دكتر مهدي فردمنش پژوهشگر و مسوول آزمايشگاه ادوات و مدارهاي ابررسانايي دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف در اين خصوص اظهار داشت : لايه نازك ابررسانايي YBCO به روش MOD داراي كاربردهاي متعددي از جمله ساخت سيم ابررساناي نسل دوم ؛ ساخت فيوز ابررسانا و ساخت ادوات مايكروويو است. وي افزود: ساخت ابررسانا با اين روش به علت بهينه كردن پارامترهاي بسيار مختلف ؛ براي ساخت نمونه هاي با كيفيت بالا؛ بسيار دشوارتر از روش هاي معمول و به همين علت ساخت آن در سطح بين المللي نادر است. به گفته معاون پژوهشي دانشگاه صنعتي شريف يكي از مهمترين مشخصه هايي كه نمايانگر كيفيت بالاي ابررسانا است ؛ جريان بحراني آن است. وي افزود: نمونه هاي ساخته شده با اين روش مي تواند داراي جريان بحراني افزون بر 2CM/MA10 در K77 باشد كه بيشتر از نمونه هاي ساخته شده به روش هاي ديگر است. معاون پژوهشي دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف يادآور شد: ابررساناي ساخته شده در اين آزمايشگاه بر روي زير لايه كريستال توسط اسپين كوتر لايه نشاني شده است. وي افزود: محلول مربوطه شامل مواد ايتريم (Y( باريم (Ba( و مس (Cu( به نسبت هاي به ترتيب 1؛ 2 و 3 بوده و فيلم لايه نشاني شده ابتدا در دماي مناسب كلسينه مي شود؛ سپس فيلم را تحت جريان اكسيژن -آرگون با نسبت مناسب قرار داده و در نهايت مرحله اكسيژن گيري با جريان اكسيژن خالص انجام مي گيرد. همچنين مشخصه يابي هاي مختلف انجام شده بر روي فيلم ؛ نمايانگر كيفيت بالاي فيلم به دست آمده است. فردمنش تصريح كرد: اين پروژه در آزمايشگاه ادوات و مدارهاي ابررسانايي دانشكده مهندسي برق انجام شده و اساتيد همكار اين پروژه دكتر محمدعلي وساقي و يكي از اساتيد دانشگاه مونيخ آلمان به همراه سيد مهدي حسيني و علي مفتخرزاده دانشجويان مقطع دكترا بوده اند. منبع : رادیو فردا
دکتر پریسا فرنیا دانشمند جوان و میکروبیولوژیست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تحقیق علمی و بررسی بر روی باسیل مقاوم به دارو طی مدت 4 سال، موفق شد علل بروز مقاومت در باسیل توبرکلوزیس (میکروب پدیدآورنده سل) را کشف کند.
دکتر پریسا فرنیا محقق و پژوهشگر بیمارستان مسیح دانشوری گفت: رفتار زیستی باسیل سل مقاوم به دارو، در شرائط بی هوازی طی چهار سال، مورد بررسی و واکاوی قرار گرفت که این دوره زمانی چهار ساله برای نظارت بر رفتار زیستی این باسیل در دنیا بی سابقه بوده و تحقیقات علمی دانشمندان تا 12 ماه تحقیق را در مجلات معتبر پزشکی ثبت کرده است. وی افزود: نتایج اولیه تحقیقات 4 سالۀ ما بر روی رفتار زیستی باسیل سل مقاوم به دارو، حاکی از آن است که این باسیل در شرائط بی هوازی و آزمایشگاهی و در دوره نهفته یا کمون، برای زنده ماندن و تطبیق با شرائط سخت، تغییراتی در شکل، اندازه و روش تکثیر خود ایجاد می کند که این مسئله موجب بروز مقاومت باسیل سل در برابر داروهای رایج می شود.
دکتر فرنیا همچنین تصریح کرد: در بررسی های به عمل آمده بر روی باسیل سل در دوره کمون و در شرایط آزمایشگاهی مشخص شده است، قطر دیواره مایکوباکتریوم توبرکلوزیس به طرز غیرقابل باوری شروع به افزایش می کند که ضخیم شدن دیواره مایکوباکتریوم شاید یکی از مهم ترین علل کاهش ضریب نفوذ داروها به داخل باسیل و در نتیجه افزایش مقاومت در برابر داروها محسوب می شود. وی ادامه داد: تصاویر اتمی گرفته شده از این افزایش ضخامت در دیوارۀ باسیل سل، نظریه ما را تأیید می کند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دربارۀ نتایج دیگر این تحقیق افزود: تغییر از شکل میله ای به شکل کروی در باسیل و نیز تکثیر به روش جوانه زدن نیز از دیگر تغییرات کشف شده در رفتار زیستی باسیل سل در دوره کمون می باشد که تاکنون کسی به این موضوع توجه نکرده بود و در منابع علمی از آن گفته نشده است.
میکروبیولوژیست مرکز درمانی مسیح دانشوری با تأکید بر اینکه، نتایج این تحقیق علمی تاکنون بارها و بارها در مجلات معتبر پزشکی و علمی و نیز همایش های بین المللی ارایه و چاپ شده و شدیداً مورد استقبال اساتید و دانشمندان میکروب شناس قرار گرفته است، اظهار امیدواری کرد با روشن شدن تغییرات زیستی در رفتار باسیل سل مقاوم به دارو، در این تحقیق افق های تازه ای برای درمان بیماری سل مقاوم به دارو که امروز یکی از معضلات و چالش های نظام سلامت در دنیا و مناطق آلوده به این باسیل کشنده است، ایجاد شود.
گفتنی است وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز با حضور در مرکز مسیح دانشوری، ضمن دیدار با محققان و پژوهشگران این مرکز از زحمات و خدمات شایسته دکتر علی اکبر ولایتی و محققان این مرکز قدردانی کرد
 
  http://www.salamatnews.com :منبع
تهران- معاون رييس سازمان انرژي اتمي و رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي در دهمين روز از دهه مبارك فجر از موفقيتهاي تازه كشورمان در حوزه پزشكي هسته اي و توليد چهار راديو داروي جديد براي درمان بيماران سرطاني صعب العلاج كشورخبر داد.
موفقيت دانشمندان ايراني در توليد چهار داروي درمان سرطان
به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، 'محمد قناد مراغه' روز پنج شنبه در نشستي خبري در محل سازمان انرژي اتمي ايران اعلام كرد كه متخصصان ايراني موفق شده اند كه راديوداروهاي 'كروميك فسفات p -32' جهت درمان سرطان كبد، 'چشمه براكي تراپي يد -125' با كاركرد درمان تومورهاي مغزي، 'برمبزين - گاليوم 68' براي درمان تومورهاي پروستات، شش، سينه و 'ژنراتور استرانسيوم 90/ ايتريم 90' براي درمان بيماران سرطاني را در داخل كشور توليد كنند و در اختيار بيماران صعب العلاج قرار دهند.
توليد اين چهار راديو داروي جديد موفقيت جديد دانشمندان ايراني در بهره گيري از انرژي هسته اي در خدمت اهداف انساني و صلح آميز محسوب مي شود.
اين راديوداروها در چارچوب يك طرح كلان ملي و قرارداد امضا شده بين معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و سازمان انرژي اتمي توليد شده است. بر اساس اين قرارداد، سازمان انرژي اتمي در مدت دوسال بايد 15 راديو داروي مورد نياز كشور را توليد كند كه پيش از اين هفت راديو داروي اولويت دار در دو مقطع زماني در ديماه سال جاري رونمايي شده بود. بدين ترتيب تعداد راديوداروهاي توليدي در سازمان انرژي اتمي به 11 راديو دارو در مدت 13 ماه مي رسد كه نشان دهنده جلو بودن اين سازمان از برنامه است. ** ويژگيهاي فني راديوداروهاي جديد توليدي در ايران رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي با اشاره به توليد ژنراتور هسته‌اي استرانسيوم 90 / ايتريم 90در اين پژوهشگاه ، كيفيت خلوص اين راديو ايزوتوپ در مقايسه با محصولات مشابه خارجي را در سطح بسيار بالا دانست و اظهار داشت: با استفاده از اين راديو ايزوتوپ ارزشمند كه با داروهاي مشخصي تركيب مي‌شود مي‌توان به درمان سرطان‌هاي پروستات، سينه، تخمدان، سلول‌هاي كبدي، درمان لنفوم غير هوچكيني (بدخيم)، التهاب مفاصل و تومورهاي عصبي - درون ريز پرداخت.
وي با اشاره به اين كه اين دستاورد ارزشمند در چند روز گذشته حاصل شده است تصريح كرد: تنها تعداد معدودي از كشورهاي جهان از اين فن آوري برخوردارند و ايران براي اولين بار است كه در منطقه به اين فناوري دست يافته است.
به گفته قناد مراغه، سرمايه توليد اين راديودارو به وسيله معاونت فناوري رياست جمهوري تامين شده، توليد مواد شيميايي به وسيله معاونت پژوهشي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي صورت گرفته و توليد راديوايزوتوپ و تهيه آن را سازمان انرژي اتمي در پژوهشگاه علوم و فنون هسته اي برعهده داشته است.
وي با بيان اينكه به دليل عمر كوتاه راديوداروها، امكان واردات آن به كشور وجود ندارد افزود:‌ پژوهشگران ارزشمند ما در يكي دو سال اخير توانستند پس از تلاش‌هاي فراوان اين ژنراتور را به صورت استرانسيوم 90 / ايتريم 90 توليد كنند.
رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي با اشاره به كاركرد راديو داروي چشمه براكي تراپي يد 125 در درمان تومورهاي مغزي گفت: اين راديو ايزوتوپ از طريق نوعي روش جراحي براي هدايت دقيق چشمه پرتوزا به درون بافت سرطاني مغز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
وي خاطرنشان كرد: اين راديودارو در ابعادي به طول حدود 5 ميليمتر و طول قطر 8/0 ميليمتر به طريقي در داخل تومور قرار گرفته و نسبت به درمان آن اقدام مي‌شود و تاكنون 10 بيمار به وسيله اين راديودارو تحت مداوا قرار گرفته و گزارش‌هاي اوليه حاكي از اين است كه اين راديودارو نتايج مثبتي داشته و مراحل باليني خود را طي مي‌كند.
قناد مراغه با اشاره به كاركرد راديو داروي كروميك فسفات p -32 در درمان سرطان كبد نيز گفت: امكان واردات اين راديو دارو در شرايط تحريم با توجه به نيمه عمر كوتاه آن وجود ندارد اما با توليد آن در داخل ، حدود 2 هزار بيمار در سراسر كشور از اين راديودارو استفاده خواهند كرد.
وي با بيان اين كه براي اولين بار در سطح منطقه شايد به موازات چندين كشور بسيار معدود راديو داروي بومبزين - گاليوم 68 توليد شد و آماده بهره‌برداري است اظهار داشت: شبيه سازي اين راديوداروي بسيار ارزشمند با گاليوم 67 انجام پذيرفته ولي الان گاليوم 68 را در شتاب دهنده كرج توليد مي‌كنيم.
رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌اي اضافه كرد: اين راديودارو قادر است به تومورهايي همچون پروستات، شش، سينه و كولون كه تعداد زيادي گيرنده بمبزين و گيرنده پپتيد آزاد كننده گاسترين دارند متصل شده و جهت تصويربرداري از اين تومورها كاربرد دارد.
وي ادامه داد: اين راديودارو برخلاف سه راديوداروي قبلي تشخيصي است اما حسن آن در اين است كه اين راديودارو مي‌تواند براي تشخيص تومورهاي ذكر شده مورد استفاده قرار گيرد. ** ايران در زمره سه كشور جهان در توليد راديو داروهاي جديد قناد مراغه در بخش ديگري از اين نشست خبري از وقوع انقلابي بزرگ در توليد راديوداروها در كشور خبر داد و گفت: در رابطه با توليد راديوداروها حدود 90 تا 95 درصد راديوداروهاي مورد استفاده كشور در حال حاضر در سازمان انرژي اتمي ايران و در پژوهشگاه توليد مي‌‌شود و 5 و 6 درصد باقيمانده هم با توجه به سياست وزارت بهداشت تا حدودي از خارج وارد مي‌شود ولي به نظر ما اين حجم راديوداروهايي كه ما توليد مي‌كنيم كافي است.
وي ايران را در زمره سه كشور دنيا دانست كه كه در عرصه توليد اين راديوداروها به طور جدي گام برداشته است و گفت: در حال حاضر حدود 125 مركز پزشكي هسته‌اي در بيمارستان‌ها از اين راديودارو استفاده مي‌كنند.
رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته اي با بيان اينكه سالانه حدوداً بين 800 هزار تا يك ميليون نفر از اين راديوداروها استفاده مي‌كنند، گفت: نشانه‌هاي موفقيت‌ آميزي در اكثر بيماراني كه اين راديوداروها براي آنها مورد استفاده قرار گرفته، وجود داشته است.
وي تصريح كرد: توليد اين دسته از داروها براي كشورهايي كه از پشتوانه صنعتي قوي و علم و فناوري بالا برخوردارند تعجبي ندارد اما تعجب در اينجاست در كشوري كه با تحريم‌ها روبروست اين راديوداروها توليد شده است.
قناد مراغه در ادامه خبر داد كه چند راديو داروي جديد ايران نيز همزمان با روز ملي فناوري هسته‌اي (20 فروردين ماه) سال آينده رونمايي خواهد شد و و قطعا تا شهريور سال آينده حدود 20 راديوداروي كلي و چند راديوداروي جديد معرفي خواهد شد.
قناد مراغه در پاسخ به اين سوال كه با توجه به تحريم شتاب دهنده كرج با مشكل خاصي در تامين راديودارو روبرو نيستيد، گفت: رآكتور تهران و مركز تحقيقاتي كرج و نيز متخصصان‌مان تحريم هستند، اما با توجه به اينكه خودمان مبدا كار هستيم تاكنون مشكلي نداشتيم و تلاش داريم با امكانات كشور و پشتوانه علمي متخصصان داخلي مسايل را پيش ببريم.
رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته اي در پاسخ به پرسشي درباره پروژه گداخت يادآور شد كه در دنيا اين پروژه هنوز در مرحله تحقيقاتي است و در عين حال گفت كه ايران نيز از سال‌هاي پيش قدم‌هاي خوبي در اين زمينه برداشته است.
وي اظهار داشت: براساس قرارداد ميان سازمان انرژي اتمي و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري پروژه گداخت را آغاز كرديم و در حال حاضر ساخت برخي قطعات و طراحي‌هاي تفصيلي و مفهومي ادامه دارد و اميدواريم در اين زمينه پيشرفت‌هاي خوبي بدست آوريم. ** ايران راديودارو به كشورهاي مختلف صادر خواهد كرد رييس پژوهشگاه علوم و فنون هسته اي در ادامه از برنامه ايران براي صادرات راديودارو به كشورهاي مختلف خبر داد و گفت : درخواست‌هاي مختلف در اين زمينه داشته‌ايم و هم اكنون بر روي ليستي از راديوداروها و دريافت مجوز براي صادرات كار مي‌كنيم و در حال انعقاد قراردادهايي هستيم.
وي يادآور شد: هيچ يك از كشورهاي منطقه توليدات ايران در حوزه راديوداروها را ندارند.
قناد مراغه با بيان اين كه در حال حاضر در دنيا 90 درصد راديوداروها براي تشخيص بيماري‌هاست و 10 د رصد براي درمان، گفت: ما سعي داريم به عرصه توليد راديوداروهاي درماني نيز وارد شويم.
قناد مراغه در پاسخ به سووالي درباره درباره دريافت راديو ايزوتوپ از روسيه نيز از تداوم مذاكرات دو كشو ردر اين زمينه خبر داد و اظهار داشت: پس از ماه‌ها بحث در اين زمينه با طرف روس، هنوز به توافق بر سر اين موضوع نشده‌ايم
 
 
  http://serr.ir :منبع
TOP